O nás

V mém životě se psi vyskytují třicet let. Jako dítě jsem milovala jezevčíky pro jejich samostatnou povahu a hrdost, ale sen psa mít se mi splnil až v dospělosti. A k tomu, abych začala i vystavovat jsem se dostala až se svým prvním cotonkem Boonem (Boon Jewel Joy from Pilsen), který ke mně přišel v roce 2015. 

O dva roky později jsem si z Dánska přivezla svou první psí holčičku Pippsi (Vendia Cotons Mississippi Kisses) a začala snít i o chovu. Trochu mi to zkomplikoval covid, takže se první vrh odkládal. I přes nepříjemnou situaci se k nám v roce 2020 přistěhovala z Francie ještě moje druhá fenečka Riva (River Diamond du Castel de la Roche aux Fees). 

Ludmila Schaferová
Ludmila Schaferová a Pippsi

K naší smečce patří i nalezenec Max, trochu „jezevčík“, trochu „vendéský basset“. Našel si mne kdysi na Facebooku, vyzvedli jsme si ho v záchytných kotcích a je s námi už přes deset let.

Všichni mí psíci žijí s rodinou v našem domě se zahradou na západní straně Prahy. Baví nás vystavovat, ale neváháme vyrazit i na cvičák, zaběhat si agility, pečovat o kondici na dogfitness, trénovat poslušnost a vykonávat spoustu dalších aktivit. 

Moc rádi se setkáváme s přáteli od bavlnek – vnímáme, jak šťastní jsou naši psi ve velké smečce a vždycky si to užijeme spolu s nimi.